Badanie wzroku dla dzieci

Zastanawiacie się Państwo, czy Wasza pociecha nie cierpi na jedną z chorób oczu? W naszym gabinecie wykonujemy badania wzroku dla dzieci. Przeprowadzimy szczegółowe badanie funkcji widzenia i – korzystając z narzędzi takich jak autorefraktometr Retinomax oraz używając specjalnych kropli do porażenia akomodacji oka – ustalimy, czy dziecko ma wadę wzroku. Na podstawie wyników badań zaplanujemy sposób i czas leczenia młodego pacjenta. Lekarz okulista pracujący w Arkadia Medical doskonale rozumie, że dzieci podczas wizyty mogą być zestresowane. Dlatego spokojnie i delikatnie przekonuje on dziecko do współpracy.

Wzrok dzieci jest niezwykle wrażliwy. Na szczęście jest też bardzo elastyczny, więc jego odpowiednia korekcja pozwala uzyskać szybkie rezultaty. Warto więc regularnie przeprowadzać badanie wzroku u dzieci, by na czas odkryć wadę i móc ją naprawić. Podczas wizyty u okulisty dziecięcego, oprócz wykrycia wady wzroku, zajmiemy się też doborem odpowiedniej korekcji okularowej. Zachęcamy do umówienia się na wizytę w naszej poradni okulistycznej dla dzieci!

 

Jak wygląda badanie wzroku u dziecka?

Konsultacja okulistyczna zazwyczaj trwa 30-45 minut. Wizyta zaczyna się od rozmowy z lekarzem. Zalecamy zabrać ze sobą dokumentację z poprzednich konsultacji, gdyż może ona pomóc w prowadzeniu dalszego leczenia. Po zebraniu wywiadu okulista dziecięcy przeprowadzi właściwe badanie.

Najpierw lekarz zbada ostrość wzroku każdego oka i ruchomość gałek ocznych, a także przeprowadzi test widzenia stereoskopowego oraz test widzenia barw. Następnie zaaplikuje krople , które porażają akomodację celem sprawdzenia wady wzroku, a także rozszerzą źrenice aby zbadać dno oka : nerw wzrokowy, plamkę żółtą , naczynia krwionośne i siatkówkę.

Jeśli zależy Państwu na tym, by Wasze dziecko nie denerwowało się podczas wizyty u okulisty, warto wcześniej wyjaśnić mu, jak będzie wyglądać badanie i dlaczego jest ono potrzebne.

 

JAK CZĘSTO DZIECKO POWINNO BYĆ BADANE PRZEZ OKULISTĘ DZIECIĘCEGO?

Zasadą jest, że badania okulistyczne u dzieci powinny być wykonywane przynajmniej raz na dwa lata. Warto jednak pamiętać, że okulista dziecięcy może również zalecić częstsze wizyty w gabinecie okulistycznym.

Kiedy dziecko ukończy 12 miesięcy, a potem 2 i 4 lata, jego wzrok powinien być przebadany w ramach tzw. badania bilansowego. Jeśli młody pacjent ukończył 4 rok życia, to następna wizyta w poradni okulistycznej dla dzieci powinna mieć miejsce, zanim pójdzie on do szkoły.

Okulista dziecięcy – prywatnie

W naszej placówce oferujemy konsultacje u okulisty dziecięcego prywatnie. Podczas wizyty nie tylko wykrywamy i leczymy wady wzroku, ale też zajmujemy się diagnozowaniem różnorodnych chorób oczu, między innymi takich jak : zapalenie brzegów powiek, nawracające gradówki i jęczmienie, zapalenia spojówki i rogówki o różnym podłożu, zapalenie błony naczyniowej, zaćma , jaskra oraz wady wrodzone, zapalenia i dysfunkcje tylnego odcinka oka. Przeprowadzane przez nas badania okulistyczne umożliwiają także wykrywanie zeza, który jest częstym problemem u najmłodszych pacjentów. Zachęcamy do regularnego odwiedzania z dzieckiem lekarza okulisty, gdyż szybkie rozpoznanie schorzeń oczu jest bardzo ważne, by można było wdrożyć odpowiednie leczenie.

Zapraszamy do naszej placówki małych pacjentów z Warszawy i okolic, a przede wszystkim z takich dzielnic, jak Wola, Bielany, Żoliborz, Tarchomin i Bemowo.